TÜBİTAK 2237-A Etkinliği Başvuruları Hakkında

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kariyer ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 5-6-7 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan “Sağlık Bilimlerinde Bilimsel Araştırma, Veri Analizi, Raporlama ve Yayımlama Süreci Eğitimi” başlıklı etkinlik, TÜBİTAK BİDEB 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. Eğitim kapsamında, araştırma sürecinin genel olarak basamakları verildikten sonra, araştırmanın analizi, rapor yazımı ve yayım sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar ve esasların detaylıca ele alınması hedeflenmektedir. Ayrıca sağlık alanında uluslararası alan indeksli dergilerde yayın yapmak için gerekli yeterlikler, stratejiler ve akademik yazarlığa yönelik becerilerin geliştirilmesi hedeflenmektedir. Böylece kazandırılacak özgüven duygusu sayesinde bilimsel araştırma yapma, yazım ve yayım süreci sonunda ulusal ve uluslararası araştırma yapma ve yazma kabiliyetinin geliştirilmesi, literatüre katkı sağlayacak araştırma yapma kültürünün genç araştırmacılara aşılanması ve bu sayede üniversitemiz bünyesinde bilimsel yayın kalitesinin artırılması hedeflenmektedir.

Eğitim kapsamında Sağlık Bilimleri Alanında lisansüstü öğrenim gören öğrencilerin bilimsel araştırma, veri analizi, raporlama ve yayımlama konusunda temel bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Alanında uzman eğitmenlerin katılımı ile AFBEL Termal Otelde 3 gün sürecek eğitimin kontenjanı 20 olarak belirlenmiş olup başvuru koşulları ve başvuru formu https://tubitak2237a.afsu.edu.tr/ adresinde yer almaktadır.

Başvuru İçin Son Tarih: 20 Ağustos 2023

Başvuru Şartları: Katılımcı Kriterleri

Başvuru Formu İçin Tıklayınız: Başvuru süresi 20.08.2023 tarihinde sona ermiştir.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2023

Skip to content